Najnowsze komentarze
CarloS330 do: SUPERSPORT vs SUPERBIKE
ja mam podobny dylemat ale śmigać ...
Osobiście zgodzę się ,że w wielu p...
ja stawiam na Z750 albo Z1000;D
1000SF : P
Kampiszon do: Wybór to wolność
To zdecydowanie jakaś MZtka ;d
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki
<brak wpisów>

27.04.2010 21:01

Motocykliści

Podział motocyklistów ze względu na intencje nabycia motocykla.

Z wyboru – Motocykl traktują jako środek lokomocji, wybierają go kalkulując i racjonalnie oceniając swoje potrzeby i ich zaspokojenie w postaci odpowiedniego modelu. Prowadzą lub są pracownikami firm. Większą część swoich zainteresowań poświęcają rodzinie i przyjaciołom.

Z miłości – Od początku życia coś im nie pasuje, dopiero zetknięcie się z motocyklem daje odpowiedz na pytanie co to jest. Jeżdżą wszędzie i zawsze gdy tylko mogą, nie oszczędzają pieniędzy na serwis i ubrania. Spędzają lata na motocyklu - jest to stała tendencja. Zakładają rodziny jednak zawsze znajdują czas by pojeździć. Interesują się mechaniką i wiele rzeczy potrafią zrobić sami, doskonalą swoje umiejętności kierowcy.

Z kompleksów – Rodzą się słabsi od innych, dążą do komfortu i prestiżu, poklasku, znacznie zależni od otoczenia. Kupują motocykl ponieważ mają z tego wymierne korzyści; prestiż, indywidualizacja, przyjaciele, kobiety. Gadżeciarze.

Z ciekawości – Jeździli na rowerze, nartach, rolkach, skakali na bungy. Teraz przyszedł czas na motocykl, kolejny punkt w adrenalinowym planie życiowym po to by po czterdziestce wspominać szalone czasy młodości.

Z niczego – Uprawiają umiarkowanie niebezpieczne sporty, mają samochody, w pewnym momencie decydują się na zakup motocykla. Ich motywacja rodzi się z coraz większej dostępności motocykli i ich niskiej ceny. Nie zagłębiają się w mechanikę, ani wyścigi. Mają motocykle.

Komentarze : 2
2010-04-28 18:36:16 eros

A teraz pytanie który ma białe kombi i białe laczki? Nie mowiac o bialym sprzecie.... Moda moda i tyle... kiedyś minie i zostaną tylko pasjonaci...

2010-04-28 00:08:21 Juno

Dawno tu nowości nie było. Jednakże jak już jest, to godny ^^

  • Dodaj komentarz